Hakkımızda

Vektör 18-30 yas arası min Lise Mezunu gençlerin Türkiye’den  Almanya ve Avusturya’daki okullara  gönderilmesi ve mesleki eğitim olanaklarına kavuşturulması için kuruldu.

Değerlendirilmiş uygun adaylara  doğru eğitim fırsatlarını bulma, yol gösterme, destek verme  ve bireyleri ilişkili okullar  ile tanıştırmak amacıyla  gerektiğinde Almanca (min B2 seviye) öğrenmek için dil kursları ile destek vermektedir.

Adayları başvuru kriterleri ile ilgili uygun seviyeye getirerek, gerekli ön eğitimler konusunda rehberlik ediyor ve bu bireylerin uygun okullara başvurmalarını sağlayarak, Konsolosluk işlemleri için destek veriyoruz.

Bu çalışma ile Vektör, Türkiye’nin  her kesiminden gençlerin Avrupa’da uygun konaklama ve gerekli diğer koşulların sağlanmasına aracılık ederek, bu adayların nitelikli mesleki eğitim ve yaşam fırsatlarına erişebileceği  tek bir noktadan hizmet sağlayıcı olarak çözüm getirdi.

Vizyonumuz
Topluma ve ilgili her bireye eşit fırsatları sunmak.

Misyonumuz
Eğitim ihtiyaçlarını karşılayarak toplumların devamını sağlamak için özgüvenli bireyler aracılığıyla toplulukları destekleme.

Sloganımız
Gençlerin yaşamında yeni bir yön fırsatı saglamak.