İçeriğe geç

Hakkımızda

Vektör Danışmanlık, 2020 yılında, Almanya’nın Sağlık ve IT alanında kalifiye işgücü ihtiyacına ve Türkiye’den Almanya’da çalışmaya yönelik var olan talebe cevap verebilmek için, adayların Almanya’ya varma süreci boyunca Ausbildung ve Denklik işlemlerine mentorlük edebilmek adına kurulmuş bir danışmanlık şirketidir.

Öncelikli olarak sağlık sektöründe denklik ve Ausbildung prosedürleri ile ilgileniyoruz. Halihazırda çalışan bir sağlık teknisyeni, hemşire, doktor vb. iseniz denklik işlemlerinizi yürütmede yardımcı oluyoruz. Sağlık sektöründe temel meslek eğitimi alıp kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız yine size meslek eğitimi (Ausbildung) alanında yardımcı oluyoruz.

Bunun dışında  Almanya’da IT (bilişim teknolojileri) alanında da mesleki eğitim (Ausbildung) fırsatları mevcut, ve size yardımcı olabilecek iş ortaklarıyla bu sektörler kapsamında da çalışıyoruz.

Bugüne kadar birçok  koşulları yerine getirmiş adayı yılın 2 ayrı döneminde (Mart – Ağustos), Ausbildung almak üzere Almanya’nın birden fazla eyaletine gönderdik ve pek çok sağlık çalışanının denklik prosedürlerinde kendilerine yardımcı olarak, süreci en az maliyet ve çaba ile atlatmalarını sağladık.

Almanya’da Denklik ve Ausbildung faaliyetlerimizi Sky Akademie ile birlikte yürütüyoruz. Genel olarak Almanya dünyanın gelişsmekte olan degişik ülkelerinden nitelikli iş gücü talep ediyor ve Vektör Danışmanlık Türkiye’de bu servisi veren tek yetkili kurum olarak hizmet vermektedir.


Diğer Almanya Çözüm Ortaklarımız;
DRK Deutsches Rotes Kreuz
AWO Kreisverband Mansfeld – Südharz
Projeckt 3 – Liebe Leben