İçeriğe geç

Almanya’da Denklik Süreci

Almanya’da sağlık sektöründe çalışabilmek için gerekli olan denklik belgesinin alımı, başvuru süreci, evrakların toparlanması ve Alman hükümetinin duruma göre şart koşabildiği ekstra gereklilikler ilgili tüm danışmanlığı sizlere sağlıyor, denklik sürecine bütünsel olarak yaklaşarak Türkiye’de sağlık sektöründe çalışmakta olan danışanlarımızın Almanya’da da potansiyellerine kavuşmaları adına destek veriyoruz.

Denklik Adımları

Sağlık sektöründe halihazırda çalışmakta olan teknikerden doktora her kademeden danışanımıza denklikle ilgili yardımcı olabiliyoruz.

Öncelikle belli derecede Almanca bilgisine sahip olmalısınız. Hangi kademede bir sağlık çalışanı olduğunuza göre dil bilgisi ihtiyacı değişebiliyor. Örneğin bir cerrahsanız, hastalarla kuracağınız iletişim oranı göreceli olarak daha fazla olacağı için C1 düzeyinde Almanca bilgisine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Sizin için hangi derecede Almanca bilgisine sahip olmanız gerektiğini netleştiriyor, Almanya’da denklikle ilgilenen enstitüyle yazışmaları yönetiyor ve dökümanları ayarlıyoruz. Başvuru sürecinden sonra Almanya’daki sorumlu enstitü belgelerinizi inceledikten sonra tam denklik alabilmeniz için tamamlamanız gereken eksiklikleri bize iletiyor. Bu eksiklikler teorik veya pratik ya da aynı anda hem teorik hem de pratik olabilir. Eğer pratik eksikliğiniz varsa kurumsal yazışmaları sağlıyor, size staj yeri buluyor, sağlık sigortanızı aracı kurumla yapıyor ve Almanya’ya vardığınızda size havaalanından biz karşılıyoruz. Teorik eksikliğiniz olması durumunda Almanya’daki Berufsausbildung Schule partnerimizle eksikliklerinizi kapatmaya yönelik aksiyon alıyoruz.

Denklik süreci is takip akisina bağlılık gerektiren, kademeli olarak ilerleyen bir danismanliktir Vektordanismanlik sayesinde bu kademeleri en kolay şekilde yerine getirebilir ve Almanya’da bir sağlık çalışanı olarak yeni hayatınıza başlayabilirsiniz.