İçeriğe geç

1. Aşama: Kontrat

Sizi danışmanlığımız hakkında detaylıca bilgilendirdikten ve halihazırdaki durumunuzu gözden geçirdikten sonra programa uygunluğunuz neticesinde danışmanlığımızı legal bağlamda başlatabilmek için kontrat imzalıyoruz. Bu aşamada bizim için karşılıklı güven çok önemli, bir sonraki adımlarla ilgili aklınızda ne soru varsa öncesinden bilgi alabilir ve kontratı bu bağlamda imzalayabiliriz.

2. Aşama: Sizin Videolu Tanıtımınız

Almanca’da A2 seviyesine geldiğinizde sizden mesleğinizle, neden Almanya’ya gitmek istediğinizle ve Almanya’da nasıl mesleğinizi en iyi şekilde icra edeceğinizle ilgili Almanca konuşacağınız bir video talep ediyor olacağız. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken noktalar ve ne söylemeniz gerektiğiyle ilgili danışmanlık sağlıyor olacağız. Bu video, sizi Almanya’daki Sağlık Şirketlerine ve aracı kurumumuza tanıtabilmemiz içindir.

3. Aşama: Mülakat

Almanca bilginiz B1 seviyesine geldiğinde sizi Almanya’daki kurumlarla mülakata alacağız. Mülakat online bir şekilde yapılacaktır.

4. Aşama: Staj Yapılacak Yerle Sözleşme

Mülakattan sonra size staj yerinizi bulup, staj sözleşmenizi hazırlıyoruz. Hiçbir engele takılmadan Almanya’ya gelebilmeniz ve mesleğinizi burada icra edebilmeniz için gerekli her türlü belgeyle ilgili size danışmanlık sağlıyoruz. Bu aşamalarda sizin pasaport vesaire gibi gerekli olan evrakları temin etmek ve mülakat gibi prosedürleri yerine getirmek dışında uğraşmanız gereken hiçbir bürokratik adım yok. Almanya’daki aracı kurumumuzla birlikte Alman hükümeti’nin şart koştuğu bütün belgeleri biz hazırlıyoruz.

5. Aşama: Konsolosluk Başvurusu

Son aşamada, Konsolosluktan randevu almanıza yardım ediyor, bütün işlemlerinizi hallediyor ve Almanya’ya gidişinizi kesin hale getiriyoruz. Almanya’ya varisinizda havaalaninda karsilaniyor, ve ilk oryantasyon kosullarini saglayarak ilk dönem uyumunuza yardimci oluyoruz. Bu aşamalar Almanca seviyeniz ve sağlık sektöründeki mesleğinize göre küçük değişiklikler gösterecek olsa da temelde aynıdır.

Denklik ve Ausbildung (Meslek Eğitimi) süreci genel itibariyle bu şekildedir, tabii ki birbirinden ayrıldığı ve detaylandığı noktalar da bulunur. Ausbildung genel anlamıyla 3 yıl sürerken Denklik sürecinde ne kadar eğitim göreceğiniz denklik miktarınıza ve Almanya’daki otoritelerin kararına bağlıdır, ancak sıfırdan bir eğitim olmayacağı için genellikle 1 yıldan az olacağını söyleyebiliriz.

VARIŞ:

Bize Denklik veya Ausbildung talebiyle başvurmuş olabilirsiniz, her ikisinde de Vektör Danışmanlık olarak ortaklaşa çalıştığımız Sky Akademie ile birlikte, sizi biz karşılıyoruz.

• Oturma İzni

• Belgelerin Çeviri ve Tasdikleri

• Resmi Prosedürler Ile ilgili kısımları danışmanlık sürecimiz boyunca biz tamamlıyoruz.

GÜVENLİK & SAĞLIK:

Size sağlanan sağlık sigortası ile günün 24 saati kısa sürede yardım ve destek alabilirsiniz.

STAJ YERİ :

Eğer Ausbildung alıyorsanız iyi bir ön pratik eğitimi almanızı sağlayarak, bu dönemde karşınıza çıkan sorularda size yardımcı oluyoruz.

Eğer Denklik için başvurduysanız Almanya’nın gerekli gördüğü pratik eğitim süresini tamamlayabilmeniz için gereken staj yerini bulmada yardımcı oluyoruz.

ÜCRET:

Adayla yapılacak anlaşmayla adayın Almanya’ya yerleştirildiği ve ilk oryantasyona katılması arasındaki tüm süreç Vektör Danışmanlık mentorluğu neticesinde sürdürülecek olup ücrete tabiidir.